پنیر به تنهایی یک وعده کامل غذایی است

پنیر به تنهایی می تواند یک میان وعده یا پیش غذا باشد. می توان آن را به سس ها، سوپ ها، شیرینی ها و بسیاری از غذاهای دیگر اضافه کرد.

هزاران نوع پنیر محلی گوسفندی وجود دارد که از نظر طعم ملایم تا بالغ و از نظر ترکیبات کم چرب تا پرچرب متغیر است. می توان آن را از شیر گاو، گوسفند، بز و سایر حیوانات تهیه کرد.

پنیر کامل حاوی 6 تا 10 گرم (گرم) چربی در هر 1 اونس (28 گرم) است. از این مقدار، 4 تا 6 گرم چربی اشباع است.

پنیر پارمزان کیلویی کم چرب یا کم چرب با 2 درصد شیر تهیه می شود. پنیر بدون چربی با شیر 0 درصد یا بدون چربی تهیه می شود.

پنیرهای تازه به پنیرهایی گفته می شود که کهنه یا بالغ نشده اند. پنیر لیقوان گوسفندی معمولاً دارای رطوبت بالاتر، بافت نرم تر و طعم ملایم تری نسبت به پنیر چدار ورقه ای قدیمی هستند. به عنوان مثال می توان به ریکوتا، پنیر خامه ای، پنیر کوتیج و ماسکارپونه اشاره کرد.

پنیرهای کهنه یا رسیده از نظر بافت سفت‌تر هستند و به مدت 6 ماه یا بیشتر عمر می‌کنند. هر چه فرآیند پیری طولانی‌تر باشد، طعم غلیظ‌تر یا تندتر است. چدار، سوئیس، پارمزان و گرویر نمونه هایی از پنیرهای کهنه شده هستند.

پنیر فرآوری شده مانند پخش پنیر، پنیر آمریکایی، “غذای پنیر” و محصولات “با طعم پنیر” را نمی توان به عنوان پنیر طبقه بندی کرد و برچسب باید این را نشان دهد. اینها محصولات پایدار در قفسه هستند که حاوی مواد افزودنی مانند تقویت کننده طعم و امولسیفایر هستند.

پنیرهای غیر لبنی مانند پنیر سویا و دایا برای افرادی که لبنیات مصرف نمی کنند مناسب است اما بسیار فرآوری شده است.

تغذیه
پنیر منبع خوبی از کلسیم، یک ماده مغذی کلیدی برای استخوان ها و دندان های سالم، لخته شدن خون، بهبود زخم ها و حفظ فشار خون طبیعی است.

مردان و زنان 19 تا 50 ساله باید 1000 میلی گرم کلسیم در روز مصرف کنند. یک اونس پنیر چدار 20 درصد این نیاز روزانه را تامین می کند.

با این حال، پنیر همچنین می تواند کالری، سدیم و چربی اشباع شده بالایی داشته باشد. تجزیه درشت مغذی ها در هر پنیر بسته به نوع آن می تواند بسیار متفاوت باشد.

یک اونس (28 گرم) یک مارک پنیر خامه ای چدار حاوی منبع مورد اعتماد است:

80 کالری
7 گرم چربی، از جمله 5 گرم اسیدهای چرب اشباع
1 گرم کربوهیدرات
0 گرم پروتئین
150 میلی گرم (میلی گرم) کلسیم
750 واحد بین المللی (IU) ویتامین A
15 میلی گرم کلسترول
380 میلی گرم سدیم

  • منابع:
    1. Is cheese good or bad for you
  • تبلیغات: 
  1. کشف جسد زنی در کارگاه تولید دستگاه بسته بندی!
  2. کار آفرینی که توانست تمام بیکاران شهر را ریشه کن کند
  3. با تخمه یک سوپ خوشمزه درست کنید
  4. سقف ماشین عجیبی که سقف کشسان کار شده است